Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.
Potwory morskie ze średniowiecznych i renesansowych map Duzer Chet Van
Obecnie otrzymał stypendium na badania w Bibliotece Johna Cartera w Providence w stanie Rhode Island. W swoich pracach koncentruje się na średniowiecznych i renesansowych mapach, o których wiele pisał w licznych czasopismach, takich jak „Imago Mundi”, „Terrae Incognitae” oraz „Word & Image”. Jest również autorem pracy Johann Schöner’s Globe of 1515: Transcription and Study, wydanej w 2010 r. przez Amerykańskie Towarzystwo Filozoficzne, będącej szczegółową analizą pierwszego globusa, który ukazywał Nowy Świat; a także (wraz z Johnem Hesslerem) Seeing the World Anew: The Radical Vision of Martin Waldseemüller’s 1507 & 1516 World Maps (2012).
Potwory morskie pojawiające się na średniowiecznych i renesansowych mapach są jednym z najbardziej przykuwających uwagę elementów. Zagadnienie to nigdy jednak nie zostało dokładnie przebadane, mimo że jest ono istotne nie tylko z punktu widzenia historii kartografii, sztuki i ilustracji o tematyce zoologicznej, ale także geografii cudowności i postrzegania oceanu w świecie Zachodu. Co więcej, potwory morskie ukazane na mapach mogą dostarczyć ważnych informacji na temat źródeł, wpływów i metod pracy kartografów, który je rysowali i malowali.
W tej wspaniale ilustrowanej pracy autor analizuje najważniejsze przykłady wyobrażeń potworów morskich na mapach powstałych w Europie, poczynając od pierwszych mappae mundi z X w., aż po nowożytne mapy z końca XVI w. Książka ta przez wiele lat będzie klasyczną pozycją związaną z tą tematyką.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.